Kontaktpersoner

Välkommen till Sollentuna FK

Här nedan hittar ni adress- och kontaktuppgifter till våra anställda på kansliet. Vi är samlade på vårt kansli på Edsbergs sportfält. Ni är alltid välkomna ner att besöka oss under våra öppettider, vardagar 09.00 till 17.00. Ring gärna innan och stäm av att den ni vill träffa är på plats, i vår verksamhet är vi ute på många möten och på olika idrottsplatser. För kontaktuppgifter till lagens tränare och ledare, besök respektive lags hemsida.


Mikael Thorstensson, Klubbchef
Operativt ansvarig Sollentuna FK. Ansvarig för värdegrundsfrågor.

micke@sollentunafk.se
08-559 317 41
Christian "Crippe" Greus, Kanslichef
Administrativt ansvarig på kansliet med ansvar för bland annat plantider, anläggningar och arrangemang.

christian.greus@sollentunafk.se
08-559 317 45
Mike Lindström, Utvecklingschef
Ansvarig för spelarutbildningsplan, certifiering och utbildningar.

mike@sollentunafk.se
08-559 317 43
Louise "Lollo" Schillgard, Sportchef F10-F19 och damlag
Ansvar för flicktrupper från F10 och uppåt samt sportchefsansvar för damlag.

lollo@sollentunafk.se
08-559 317 47

Erik "Atilla" Börjeson, Sportchef P14-P19 och herrlagen
Ansvar för våra trupper på pojk- och herrsidan från P14 och uppåt. Sportchefsansvar för herrlagen i division 1 och 4.

erik.borjeson@sollentunafk.se
08-559 317 46
Micke "Frank" Wiberg, Anläggningsansvarig
Ansvar för driftåtgärder och andra administrativa uppgifter på kansliet.

micke.wiberg@sollentunafk.se
Majlis Jaran, Ekonomiansvarig
Ansvar för ekonomifrågor.

majlis.jaran@sollentunafk.se
08-559 317 42

Christian "Colle" Colmenius, Marknadsansvarig
Ansvar för marknadsföring, kommunikation, partnerverksamheten, matcharrangemang och CSR-frågor.

christian.colmenius@sollentunafk.se
070-348 20 50
Ann Jansson, Medlemsansvarig
Fakturering och medlemsregister

ann.jansson@sollentunafk.se (kontaktas enbart via mail)

Kontaktuppgifter

Postadress
Sollentuna FK
Box 508
192 05 Sollentuna

Besöksadress
Edsbergs sportfält
Ribbingsväg 50B
192 05 Sollentuna

Vägbeskrivning!

Nyheter via RSS
Levererat av MyClub