Kontakt & personal

Välkommen till Sollentuna FK. Här hittar ni våra kontaktuppgifter. Sedan 2013 är vi samlade på ett kansli på Edsbergs sportfält. Ni är alltid välkomna ner att besöka oss under våra öppettider som är 09.00 till 17.00. Ring gärna innan och stäm av att den ni vill träffa är på plats, i vår verksamhet är vi ute på många möten och på olika idrottsplatser.

Kontakt

Telefon
Direktnummer till anställda hittar ni här under till varje anställd. Vi har inte längre något växelnummer utan ni får istället söka oss på våra direktnummer så hjälper vi er vidare.

Postadress
Sollentuna FK
Box 508
192 05 Sollentuna

Besöksadress
Edsbergs sportfält
Ribbingsväg 50B
192 05 Sollentuna



Personal

Mikael Thorstensson, klubbchef
Operativt ansvarig Sollentuna FK. Personalansvar, marknadsfrågor, rekrytering, sportsligt ansvarig. Ansvarig för värdegrundsfrågor.

mikael.thorstensson@sollentunafk.se
08-559 317 41
Mike Lindström, utvecklingschef

Ansvarig för spelarutbildningsplan, tränarutbildningar, SEF-certifiering

mike@sollentunafk.se
08-559 317 43
Louise "Lollo" Schillgard, sportchef F10-F19 och damlag

Ansvar för flicktrupper från F10 och uppåt samt sportchefsansvar för damlag.

lollo@sollentunafk.se
08-559 317 47
Erik "Atilla" Börjeson, sportchef P14-P19 och herrlagen (pojkar födda 2004 och uppåt säsongen 2018)
Ansvar för våra trupper på pojk- och herrsidan från P14 och uppåt. Sportchefsansvar för herrlagen i division 1 och 4.

erik.borjeson@sollentunafk.se
08-559 317 46

Christian Greus, sportchef 9-manna pojk (födda 2005-2006 säsongen 2018)
Kontaktyta för våra trupper på pojk- flicksidan i P12-13.

christian.greus@sollentunafk.se
08-559 317 45
Thure Engvall, driftanställd samt lagledare herrlag division 1

thure.engvall@sollentunafk.se
08-559 317 44

Micke "Frank" Wiberg, driftansvarig

Huvudansvarig för driften av våra anläggningar. Kontakta Micke i frågor om driften av planer och lokaler samt nycklar och inpassering.

micke.wiberg@sollentunafk.se
Majlis Jaran, ekonomi
Bokföring, fakturering, medlemsfrågor

majlis.jaran@sollentunafk.se
08-559 317 42

Alf Buhre, föreningskonsulent
Sollentuna 5:an, cuper
alf.buhre@gmail.com
070-9746377
Christian Colmenius, marknadsansvarig

Christian stöttar klubbchef i marknadsfrågor och CSR-frågor. Kontakta gärna Christian med frågor om vårt marknadsarbete eller frågor om sponsring. Christian är även ansvarig för kampanjen #viärsollentuna.

christian.colmenius@sollentunafk.se
Anders Svensson, chefstränare 7-manna (födda 2007-2008 säsongen 2018)
a_svensson@telia.com
073-3293262

Anders arbetar inte heltid i Sollentuna FK och har inte Edsbergs sportfält som sin arbetsplats. I vissa frågor får Anders stöd av de chefstränare som arbetar heltid i klubben, det är dock Anders som har huvudansvar för nämnda årskullar.
Ann Jansson, ekonomi
Lagkonton, fakturering, medlemsfrågor
ann.jansson@sollentunafk.se (kontaktas enbart via mail)
Md sk rmavbild 2018 08 03 kl. 16.44.59
Besök vår nya webbshop på sollentunafkshop.se

Besök vår nya webbshop på sollentunafkshop.se

Md vi rsollentunamindre
Md attundaekonomilogo
Md kontakta kansliet
Md sk rmavbild 2014 08 20 kl. 16.17.04
Md sk rmavbild 2015 04 15 kl. 11.00.55
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub