Kontakt & personal

Md personal grupp personal

Välkommen till Sollentuna FK. Här hittar ni våra kontaktuppgifter. Sedan 2013 är vi samlade på ett kansli på Edsbergs sportfält. Ni är alltid välkomna ner att besöka oss under våra öppettider som är 09.00 till 17.00. Ring gärna innan och stäm av att den ni vill träffa är på plats, i vår verksamhet är vi ute på många möten och på olika idrottsplatser.


Kontakt

Telefon
08-559 317 40 Växel
Direktnummer till anställda hittar ni här under.

Postadress
Sollentuna FK
Box 508
192 05 Sollentuna

Besöksadress
Edsbergs sportfält
Ribbingsväg 50B
192 05 Sollentuna


Personal

Mikael Thorstensson, klubbchef och chefstränare 11-manna flick & dam (flickor födda 2003 och uppåt 2017)
Operativt ansvarig Sollentuna FK. Personalansvar, marknadsfrågor, rekrytering, sportsligt ansvarig. Chefstränaransvar för 11-manna flick & dam.

mikael.thorstensson@sollentunafk.se
08-559 317 41
Erik Börjeson, chefstränare 11-manna pojk & herr (pojkar födda 2003 och uppåt säsongen 2017)
Ansvar för våra trupper på pojk- och herrsidan från P14 och uppåt. Sportchefsansvar för herrlagen i division 2 och 4.

erik.borjeson@sollentunafk.se
08-559 317 46

Christian Greus, chefstränare 9-manna pojk och flick (födda 2004-2005 säsongen 2017)
Utbildningsfrågor spelare/ledare P/F14 till senior

christian.greus@sollentunafk.se
08-559 317 45
Anders Svensson, chefstränare 7-manna (födda 2006-2007 säsongen 2017)
a_svensson@telia.com
073-3293262

Anders arbetar inte heltid i Sollentuna FK och har inte Edsbergs sportfält som sin arbetsplats. I vissa frågor får Anders stöd av de chefstränare som arbetar heltid i klubben, det är dock Anders som har huvudansvar för nämnda årskullar.

Per Wiklundh, chefstränare 5-manna & knattefotbollsskola (födda 2008-2011 säsongen 2017)
Plantider, utbildningar, domartillsättning, camper och cuper

per.wiklundh@sollentunafk.se
08-559 317 43
Thure Engvall, driftansvarig
Driftansvar, materialfrågor

thure.engvall@sollentunafk.se
08-559 317 44
Micke Wiberg, driftanställd
Arbetar med daglig drift och utveckling av våra idrottsplatser.
Frågor om vår drift ställs till Thure Engvall.
Majlis Jaran, ekonomi
Bokföring, fakturering, medlemsfrågor

majlis.jaran@sollentunafk.se
08-559 317 42
Ann Jansson, ekonomi
Lagkonton, fakturering, medlemsfrågor
ann.jansson@sollentunafk.se
Alf Buhre, föreningskonsulent
Sollentuna 5:an, cuper
alf.buhre@gmail.com
070-9746377
Md attundaekonomilogo
Md andreas fotboll1 635x500px 01
Md sollentunafk
Md kontakta kansliet
Md sk rmavbild 2015 04 15 kl. 11.00.55
Md sk rmavbild 2014 08 20 kl. 16.17.04
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub