Kontakt & personal

Md personal grupp personal

Välkommen till Sollentuna FK. Här hittar ni våra kontaktuppgifter. Sedan 2013 är vi samlade på ett kansli på Edsbergs sportfält. Ni är alltid välkomna ner att besöka oss under våra öppettider som är 09.00 till 17.00. Ring gärna innan och stäm av att den ni vill träffa är på plats, i vår verksamhet är vi ute på många möten och på olika idrottsplatser.

Kontakt

Telefon
Direktnummer till anställda hittar ni här under till varje anställd. Vi har inte längre något växelnummer utan ni får istället söka oss på våra direktnummer så hjälper vi er vidare.

Postadress
Sollentuna FK
Box 508
192 05 Sollentuna

Besöksadress
Edsbergs sportfält
Ribbingsväg 50B
192 05 Sollentuna


Personal

Mikael Thorstensson, klubbchef och chefstränare 11-manna flick & dam (F04, F03, U19 Dam och damlag 2018)
Operativt ansvarig Sollentuna FK. Personalansvar, marknadsfrågor, rekrytering, sportsligt ansvarig. Chefstränaransvar för 11-manna flick & dam.

Ansvarig för värdegrundsfrågor.

mikael.thorstensson@sollentunafk.se
08-559 317 41
Erik Börjeson, chefstränare 11-manna pojk & herr (pojkar födda 2004 och uppåt säsongen 2018)
Ansvar för våra trupper på pojk- och herrsidan från P14 och uppåt. Sportchefsansvar för herrlagen i division 1 och 4.

erik.borjeson@sollentunafk.se
08-559 317 46

Christian Greus, chefstränare 9-manna pojk och flick (födda 2005-2006 säsongen 2018)
Kontaktyta för våra trupper på pojk- flicksidan i F/P12-13.

christian.greus@sollentunafk.se
08-559 317 45
Anders Svensson, chefstränare 7-manna (födda 2007-2008 säsongen 2018)
a_svensson@telia.com
073-3293262

Anders arbetar inte heltid i Sollentuna FK och har inte Edsbergs sportfält som sin arbetsplats. I vissa frågor får Anders stöd av de chefstränare som arbetar heltid i klubben, det är dock Anders som har huvudansvar för nämnda årskullar.

Per Wiklundh, chefstränare 5-manna & knattefotbollsskola (födda 2009-2012 säsongen 2018)

Per Wiklundh gick bort i mars 2018 och lämnade vårt kansli med en stor tomhet. För närvarande hänvisar vi alla frågor till mikael.thorstensson@sollentunafk.se.
Thure Engvall, driftanställd samt lagledare herrlag division 1

thure.engvall@sollentunafk.se
08-559 317 44

Micke Frank Wiberg, driftansvarig

Huvudansvarig för driften av våra anläggningar. Kontakta Micke i frågor om driften av planer och lokaler samt nycklar och inpassering.

micke.wiberg@sollentunafk.se
Majlis Jaran, ekonomi
Bokföring, fakturering, medlemsfrågor

majlis.jaran@sollentunafk.se
08-559 317 42
Ann Jansson, ekonomi
Lagkonton, fakturering, medlemsfrågor
ann.jansson@sollentunafk.se
Alf Buhre, föreningskonsulent
Sollentuna 5:an, cuper
alf.buhre@gmail.com
070-9746377
Md vi rsollentunamindre
Md kontakta kansliet
Md attundaekonomilogo
Md sk rmavbild 2014 08 20 kl. 16.17.04
Md sollentunafk
Md sk rmavbild 2015 04 15 kl. 11.00.55
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub